Thursday, December 21, 2006

We Need to Create a Clan Name ASAP

We need to come up with a new clan name so that I can start submitting articles with our correct URL attached. Ken came up with "Bullet Wisdom".

First of all, we have to figure out where we want to go with this. Do we want to be funny or serious? What feelings to we want to evoke?

Here are a few suggestions to start the brainstorming:

  • Frag Effect or FragFx
  • Men-At-Arms
  • Hired Guns
  • Evolved Assassins
  • Guerrillas of War
  • Dogface Killers
  • Armed Aggression

Let me know what you think. Post your suggestions in the comment link/field below.

6 comments:

Army Strong said...

I'm kind of dig Evolved Assassins.

BYRDMAN2020 said...

Well I guess we will wait for more input from everyone before we make a final decision. By the way I am currently using my wii opera browser to post this comment...pretty cool.

Shade said...

Here's one that falls in the funny category, "Psychotic Care Bears". Or how about, "Have Shotgun Will Travel"? "BFGs R Us"?

casey said...

y dont u name it penis stands for pwns every noob in sight

Anonymous said...

y dont u name it penis stands for pwns every noob in sight

sertac kaya said...

Beyin ve zeka geliştirici ürün olan nzt 48, naturel ve bitkiseldir. Cinsiyet olarak erkeklerin kullandığı bu ürünü cinsel ilişkiye girmeden önce deneyebilirsiniz. Her erkek partnerinin düzenli cinsel hayatının olmasını, orgazmı tatmasını, mutlu bir kadın cinselliği yaşamasını ister. Cinselilişkinin kaliteli olması bir kadının isteksizliğini olumlu yönde etkileyebilir. Kalitesizlik sadece erkeklik organı büyüklüğü veya geciktirme spreyleri kullanılmadığı için erken boşalmanın yaşanması ile ilgili değildir. Kadın cinsel ilişkide orgazm olmalı, erkek ise ereksiyon yaşamalıdır. Kadına istek arttırıcı bayan damla yani afrodizyak parfüm almak yerine kendinize bir v-pills sipariş verebilirsiniz. Mustafa eraslanın kuruculuğunu yaptığı kibarlı ürünlerinden ginseng panax yan etkisi olmayan bitkisel ve doğal bir gıda takviyesidir. Panax yorumları ve panax siparişi vermek isterseniz haberi okumak için tıklayın.